

Nimrod Ensemble Berlin
16 juli 2024 @ 12:15 - 13:00
| Vrije ingangFrancesca Zappa, altviool, Christophe Horak, viool & Yannick Van de Velde, piano
Shostakovich: 5 pièces
Prelude
Gavotte
Elegy
Waltz
Polka
Brahms: trio pour Violon, Alto & piano
Andante
Scherzo, Allegro
Adagio Mesto
Finale, Allegro con brio
Nimrod Ensemble Berlin
Francesca Zappa
De Italiaanse altvioliste Francesca Zappa heeft haar passie voor kamermuziek al sinds haar studie aan de Universität der Künste in Berlijn, waar ze studeerde bij Wilfried Strehle en Ulrich Knörzer. Ze nam deel aan vele internationale Festivals zoals Zermatt, Schloss Werdenberg, Max Reger Tage Weiden, L´Aura des Arts, La Camerata delle Arti Matera, Festival Piana del Cavaliere, Encuentros Musicales de Santander en speelde met het Scharoun Ensemble in het Gewandhaus in Leipzig. Ze trad op met orkesten als Berliner Philharmoniker, Rundfunk-Sinfonieorchester Berlin, Deutsche Symphonie Orchester Berlin en MDR Sinfonieorchester Leipzig. Op uitnodiging van Wolfgang Schäuble speelde Francesca met het Nimrod Ensemble, waarvan ze medeoprichtster is, in de Bondsdag voor de herdenking van de val van de Berlijnse Muur in 2018. Ze treedt op in Europese zalen met een groot kamermuziekrepertoire.
Christophe Horak
De Zwitserse violist Christophe Horak begon op vierjarige leeftijd viool te spelen. Hij studeerde bij Yfrah Neaman aan de Guildhall School of Music and Drama, waar hij in 1999 respectievelijk 2000 een Bachelor en een Concert Recital Diploma behaalde, evenals talrijke prijzen zoals de Max and Peggy Morgan Concerto Prize en een beurs van Migros cultural foundation. Van 2000 tot 2002 studeerde Christophe Horak aan de Karajan Academie van de Berliner Philharmoniker, waar Toru Yasunaga en Axel Gehrardt zijn mentoren waren. In 2002 werd hij aangenomen bij de Berliner Philharmoniker en in 2008 werd hij aanvoerder tweede viool. Christophe Horak is een toegewijd kamermusicus. Hij is lid van het Scharoun Ensemble Berlin en de Philharmonic Stradivari Soloists Berlin. Christophe Horak is sinds 2010 docent aan de Karajan Academie van de Berliner Philharmoniker. Momenteel speelt hij op een Francesco Goffriller-viool uit 1719, uitgeleend door de Vereniging van Vrienden van de Berliner Philharmoniker.
Het begin van de tekst over Yannick Van de Velde is vreemd geformuleerd. Op “nam deel aan tal van internationale wedstrijden” volgt geen lijst van wedstrijden maar van gewonnen prijzen, lijkt het. Is de “Prix de la Fondation Chopin” een wedstrijd die Yannick niet heeft gewonnen? Ik vond het “Colibrì Ensemble” met één “l” en accent” Italy/Italie lijkt geen deel uit te maken van de naam. Tussen haakjes zetten? In NL staat er 25 concerten, in FR 25 concerti. Wat is het nu? NL concert/concerten – concerto/concerto’s of concerti ; FR concert/concerts – concerto/concertos (nooit concerti).
Yannick Van de Velde
Yannick Van de Velde nam deel aan tal van internationale wedstrijden, waaronder de ‘Prix de la Fondation Chopin, Artiste de l’année’, winnaar van de Los Angeles Competition (VS), de Brescia International Piano Competition en de prestigieuze Busoni Competition in Bolzano (Italië), waarmee zijn carrière pas echt van start ging. Hij won ook de Walckiers-Carbonelle Prijs tijdens de Koningin Elisabethwedstrijd voor piano in 2013. Yannick Van de Velde is ook zeer actief als solist en heeft het podium gedeeld met dirigenten als Stanley Dodds, Erik Desimpelaere, Etienne Siebens, Michael Hoffstätter, Ivo Venkov, Fabrice Parmentier en Erich Lederhändler. Op 32-jarige leeftijd heeft hij al meer dan 25 concerten gespeeld, begeleid door gerenommeerde orkesten zoals het Symfonieorkest van Berlijn, het Orchestre de Chambre de Wallonie, het Orchestre de l’Université de Paris, het Symfonieorkest Vlaanderen, het Colibrì Ensemble Italy en het Brussels Kamerorkest, om er maar een paar te noemen. Geïnteresseerd in hedendaagse muziek, heeft Yannick Van de Velde het voorrecht gehad om de wereldpremières van Jean Frédéric Neuburger’s ‘Chanson’ voor piano en orkest en Frédéric Rzewski’s ‘Dream’ uit te voeren. Het repertoire van Yannick Van de Velde is enorm: het omvat alle sonates van Beethoven, alle kamermuziek met piano van Johannes Brahms, het volledige werk van Ravel en vele andere componisten. Yannick Van de Velde doceert momenteel aan de conservatoria van Luxemburg en Darmstadt. Hij is artistiek directeur van het Musicorum Festival en PianoFest.