

Het vocaal ensemble van Brussel – Mannenkoor -Onderleiding van Philippe Fernandez
1 juli 2022 @ 12:15 - 13:00
| vrije ingangUt queant laxis Orlando di Lasso (1532 – 1594)
Agnus Dei – Missa super dixit Maria Hans Leo Hassler (1564 – 1612)
Civitas sancti tui William Byrd (1539/40 – 1623)
Sehnsucht Franz Schubert (1797 – 1828)
Verbundenheit Arnold Schönberg (1874 – 1951)
Bushes and briars Ralph Vaughan Williams (1872 – 1958)
Le matin Camille Saint-Saëns (1835 – 1921)
Chœur de fête Godfroid Camauër (1821 – 1884)
Trinklied aus dem XVI Jahrhundert Franz Schubert (1797 – 1828)
Tourdion Pierre Attaingnant (v.1494 – 1551 ou 1552)
Het Vocaal Ensemble van Brussel
De geschiedenis van het Ensemble Vocaal van Brussel is die van een gelukkige ontmoeting van drie mannenkoren – “Le Petit Orgue”, “Le Tétra-Lyre” en “L’Ensemble de Cantor” – tijdens de 60e verjaardag van het Chorale du Collège Saint-Pierre in Ukkel in 2010.
Een ontmoeting en uitwisseling tussen verschillende generaties zangers die twee jaar later vorm kreeg en hen in 2013 de derde prijs op het Montreux Choral Festival opleverde.
Een mooie mix van enthousiasme, dynamiek en ervaring.
Sindsdien heeft het Ensemble Vocaal van Brussel deelgenomen aan het Festival de l’Eté Mosan in 2015, aan de “Rencontres Internationales de chœurs d’hommes de la Vallée de Joux” in 2016 aan de zijde van de “King’s Singers”, aan het Festival des Minimes in 2017; het ensemble verzorgt ook regelmatig missen in de kathedraal van Saints-Michel-et-Gudule.
De groep kan putten uit een uitgebreid repertoire dat de voorkeur geeft aan romantische stukken, Belgische componisten of meer hedendaagse stukken.
Philippe Fernandez Cruz
Philippe Fernandez is leraar wiskunde aan een middelbare school en assistent aan de Université Libre de Bruxelles waar hij zijn Master in de wiskunde behaalde. Hij studeerde aan het Collège Saint-Pierre in Ukkel waar hij op 6-jarige leeftijd als sopraan toetrad tot het koor en op 10-jarige leeftijd organist werd. Na de academie te zijn begonnen als pianist en vervolgens als percussionist, begeleidt hij meerdere koren en speelt hij in verschillende orkesten waaronder het Orchestre Royal de Chambre de Wallonie en het Théâtre Royal de la Monnaie.
Hij heeft zich de afgelopen vijftien jaar bekwaamd in barokmuziek bij o.a. Jacques Willemyns en Bernard Woltèche, en zangles gehad van Sylvie Stenuit. Hij stichtte en dirigeerde het Cantor Ensemble (vocaal mannenensemble) tussen 2004 en 2014 en dirigeert het Ensemble Vocaal de Bruxelles sinds 2010.